آیلک

فهرست راهنماهای آیلک

راهنماهای آیلک، برای نهادهای و سازمان های معتبر ممکن است اطلاعاتی در مورد تفسیر معیارهای اعتباردهی برای برنامه های خاص فراهم کند.

 • ILAC G3: 08/2020 رهنمودهای دوره های آموزشی برای ارزیابان مورد استفاده نهادهای معتبر
  این رهنمودها برای کمک به نهادهای معتبر برای ایجاد دوره های آموزشی متناسب با روش های بین المللی تهیه شده است که به آنها امکان می دهد تا ارزیابی کنندگان اصلی را. که آنها نیاز دارند ایجاد کنند.
 • ILAC G7: 04/2021 الزامات اعتبار سنجی و معیارهای عملیاتی آزمایشگاه های اسب سواری 
  هدف از این سند ارائه موارد زیر است: بخش A: مجموعه ای از الزامات مربوط به روش آزمون برای آزمایشگاه های اسب سواری که نهادهای تایید صلاحیت ارائه داده اند. قسمت B: توصیه هایی برای ایجاد مواد ممنوعه ای که در صنعت اسب سواری توافق شده است. قسمت C: توصیه های اضافی در مورد انطباق با مشخصات عملکرد مناسب و تصویب تعاریف هماهنگ برای اصطلاحاتی که معمولاً توسط شیمیدانان مسابقه استفاده می شود.
 • ILAC G8: رهنمودهای 09/2019 در مورد قوانین تصمیم گیری و بیانیه های انطباق
  این سند از راهنماهای آیلک برای کمک به آزمایشگاه ها در استفاده از قوانین تصمیم گیری هنگام صدور بیانیه های انطباق با مشخصات یا استاندارد ، همانطور که در نسخه 2017 ISO / IEC الزام شده ، اصلاح شده است. علاوه بر این ، این سند همچنین هنگام ارزیابی قواعد تصمیم گیری و انطباق با الزامات ، یک مرور کلی برای ارزیابان ، تنظیم کنندگان و مشتریان ارائه می دهد.
 • ILAC G17: 01/2021 رهنمودهای ILAC برای عدم قطعیت اندازه گیری در تست 
  این سند راهنمایی و منابع مربوطه را برای ارزشیابی و گزارش عدم قطعیت اندازه گیری در آزمون به منظور تحقق انتظارات بندهای مربوط به ISO / IEC 17025: 2017 ارائه می دهد. این سند همچنین به منظور کمک به آزمایشگاه ها در درک رویکرد مشترک سازمان های معتبر هنگام انجام ارزیابی بر اساس این الزامات موجود در ISO / IEC 17025: 2017 است.
 • ILAC G18: 04/2010 دستورالعمل برای تدوین دامنه های اعتبارسنجی برای آزمایشگاه ها – در دست ویرایش
  هدف این سند از مجکوعه راهنماهای آیلک ارائه اطلاعات در مورد چگونگی تعریف دامنه اعتباربخشی و شناسایی برخی از معیارها و روش های ارزیابی دامنه به منظور راهنمایی عملی برای استفاده موثر و هماهنگ از استانداردهای بین المللی مربوطه را ارائه دهید. بخشهای اصلی مربوط به اجرای وضعیت عملی توصیف آزمایشگاههای معتبر برای اصلاح روشها یا طراحی روشهای جدید است که در ISO / IEC 17025 ، 1.6، ، 5.4.3 و 5.4.4 پیش بینی شده است.
  (بازبینی پیشنهادی شامل بررسی دامنه این سند و همچنین کار با کمیته بازرسی در این زمینه است.)
 • ILAC G19: ماژولهای 2014/2018 در یک فرآیند علوم پزشکی قانونی
  این سند برای ارائه راهنمایی برای واحدهای علوم پزشکی قانونی است که با استفاده از ISO / IEC 17025 و ISO / IEC 17020 درگیر در آزمون و آزمایش در فرآیند علوم پزشکی هستند.
 • ILAC G21: تأیید صلاحیت Cross Frontier – 2012/2019 – در دست بازنگری
  این سند برای اولین بار توسط مجمع عمومی ILAC در سال 2001 تأیید شد ، به عنوان یک روش خوب برای ارگان های عضو ILAC. است اصول مندرج در این سند در جهت تقویت شبکه بین المللی نهادهای معتبر از طریق توافق نامه ILAC عمل می کند. این سند پس از تأیید توسط عضویت ILAC ، مورد بازنگری و تصویب قرار گرفته است.
  (بازبینی پیشنهادی به دنبال بازخورد گسترده کارگاهی است که در مورد اعتبار بخشی از مرزها و همکاری بین نهادهای معتبر برگزار شده است و ممکن است منجر به انتقال سند اصلاح شده به گروه سری P شود).
 • ILAC G24: 2007 دستورالعمل برای تعیین فواصل کالیبراسیون ابزار اندازه گیری – تحت بازنگری
  هدف این سند این است که به آزمایشگاهها ، به ویژه هنگام تنظیم سیستم کالیبراسیون آنها ، راهنمایی در مورد چگونگی تعیین فواصل کالیبراسیون ارائه دهد. این سند روش هایی را که برای ارزیابی فواصل کالیبراسیون در دسترس و شناخته شده اند ، شناسایی و توصیف می کند.
  (برای اطمینان از به روز بودن سند ، بازبینی پیشنهادی فقط یک بررسی سیستماتیک است)
 • ILAC G26: 11/2018 راهنمایی برای اجرای طرح اعتبارسنجی پزشکی  
  این یک راهنمای عملی برای مجوزهای اعتباربخشی است که با استفاده از ISO 15189 از سیستم اعتباربخشی آزمایشگاه پزشکی استفاده می کنند. این جنبه های اصلی استاندارد را مشخص می کند ، عنصر منحصر به فرد آن را نشان می دهد و مشاوره می دهد برای توسعه و نگهداری از یک برنامه اعتباربخشی است که بر اساس ISO 15189 است. 
 • ILAC G27: 07/2019 راهنمایی در مورد اندازه گیری های انجام شده به عنوان بخشی از یک فرآیند بازرسی
  این سند برای ارائه راهنمایی در مورد اندازه گیری های انجام شده به عنوان بخشی از یک فعالیت بازرسی برای هر دو نهاد بازرسی و سازمان های معتبر ارزیابی کننده نهادهای بازرسی است. هدف اصلی این راهنما کمک به اطمینان از صحت اندازه گیری های انجام شده به عنوان بخشی از بازرسی های انجام شده مطابق با ISO / IEC 17020 است. همچنین نمونه هایی از طریق مطالعات موردی اندازه گیری های انجام شده در بازرسی را ارائه می دهد که ممکن است لازم باشد مورد توجه قرار گیرند. الزامات مندرج در ISO / IEC 17025 و ISO 15189.
 • ILAC G28: 07/2018 رهنمود برای تدوین دامنه های اعتباربخشی برای نهادهای بازرسی
  هدف این سند کمک به نهادهای معتبر در تأمین مداوم الزامات ISO / IEC 17011: 2017 مرتبط با حوزه های اعتباربخشی برای اعتباربخشی بدنه بازرسی و تشویق یک رویکرد موثر و هماهنگ در حوزه های بین مجوزهای اعتباربخشی در رابطه با ISO / IEC 17020: 2012. 
 • ILAC G29: 06/2020 رهنمودهایی برای هماهنگی در زمینه اعتباردهی ISO / IEC 17025 آزمایشگاه های ضد دوپینگ WADA
  این سند از مجموعه راهنماهای آیلک توسط گروه رابط ILAC-WADA با کمک های اضافی از گروه متخصص آزمایشگاه WADA (LabEG) و WADA تهیه شده است گروه علوم این سازمان مجوزهای معتبر درگیر در اعتبارسنجی ISO / IEC 17025 آزمایشگاه های ضد دوپینگ WADA را با راهنمایی در مورد فرم تنظیم دامنه های اعتبار این آزمایشگاه ها با در نظر گرفتن نیازهای خاص حوزه ضد دوپینگ فراهم می کند. این سند در WADA ISL تجدید نظر شده برنامه ریزی شده برای اجرا در تاریخ 1 ژانویه 2021 مورد استناد قرار گرفته است.  در آوریل 2021 ویرایش جزئی تحریریه در عنوان ستون نهایی در جدول مندرج در ضمیمه 1 انجام شد.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *