اسپید دام

دوربین مداربسته گردان

دوربین مداربسته گردان یا PTZ

دوربین های گردان به اسم های گوناگون نامیده می شوند یعضی از این نامها شامل PTZ، Speed Dome، Fast Dome و …می شوند همچنین این دوربین ها دارای قابلیت گردش در جهت های گوناگون می باشند و گاها دارای قابلیت زوم نمودن در یک زاویه خاص می باشند . این گونه دوربین مداربسته گردان معمولا دارای یک بدنه دام شکل و یک پایه با توجه به شرایط نصب هستند.

کاربرد دوربین مداربسته گردان

معمولا در مورد کاربرد های دوربین های اسپیددام اشتباهات مختلفی صورت می گیرد. این گونه دوربین مداربسته گردان برای پوشش امنیتی در تمامی جهات به هیچ عنوان مناسب نمی باشند. به این د لیل که تنها یک جهت را در هر لحظه امکان پوشش دهدی دارند و پوشش می دهند.
کاربرد اصلی دوبین های اسپید دام برای نظارت محیط های وسیع مانند سوله ها، کارخانه ها و محیط های بزرگ می باشد. استفاده از این دوربین مداربسته گردان به یک اپراتور نیاز دارد و در صورتی که در محل کسی برای تنظیم و مانیتورینگ دوربین مداربسته حضور نداشته باشد دوربین تنها نقش یک دوربین عادی خواهد داشت.

دید در شب دوربین مداربسته گردان

دوربین مداربسته گردان اغلب دارای دید در شب IR هستند. توجه داشته باشید که برد این دید در شب معمولا در سطح برد دید دوربین نیست و برای گرفتن تصویر مناسب در محیطهای بزرگ باید نور محیطی را افزایش دهید.

زاویه دید دروبین مداربسته گردان

دوربین مدابسته اسپید دام با توجه به دارا بودن قابلیت زوم مکانیکی، این دوربین ها میتوانند زاویه دیدی متغییر داشته باشند. زاویه دید این دوربین ها را معمولا تنها با توجه به میزان بزرگ نمایی آنها نشان می دهند و برای اطلاع از نوع لنز متغییر نصب شده بر روی دوربین باید به کاتالوگ تخصصی دوربین مراجعه کرد. 

یک قابلیت مهم در دوربین مدار بسته گردان

یکی دیگر از قابلیت های مهم دوربین های مداربسته چرخشی امکان تعریف کردن تعداد مشخصی preset برای دوربین است. این پریست ها به شما امکان می دهد دوربین را طوری تنظیم کنید که به صورت برنامه پذیر و زمان بندی شده محل هایی مشخص را به شما نشان دهند.

آیا می توان برای چرخش دوربین مداربسته گردان برنامه ای مشخص نمود؟

این کار از طریق تعریف کردن Preset برای دستگاه و سپس ایجاد Sequence امکان پذیر خواهد شد. هر Preset یک نقطه مکانی مشخص بر روی دوربین است. شما از طریق تعریف کردن این Preset میتوانید محل یک درب، ورودی یا خروجی سالن ها یا تجمع افراد را برای دوربین مشخص کنید.

Preset چیست؟

دوربین مداربسته اسپید دام دارای قابلیت های خاصی نسبت به دوربین های ثابت می باشند . یکی از این قابلیت های، قابلیت تعریف تعداد مشخصی Preset برای دوربین می باشد. 
این Preset ها در واقع مکان هایی زاویه ای برای دوربین هستند که محلی خاص از دید دوربین را مشخص می کنند. شما می توانید از طریق تعریف Preset برای دوربین و مشخص کردن زمان ایست در هر Preset یک برنامه نظارتی برای دوربین مشخص کنید. 

Sequence چیست؟

به مجموعه ای از Presetها که با ترتیب و زمانی مشخص یکی پس از دیگری اجرا خواهند شد یک Sequence گفته می شود. این Sequence در واقع همان برنامه حرکت دوربین می باشد.

برای اطلاع از قیمت ها و یا مشاوره تماس بگیرید.۰۹۱۲۰۶۴۲۶۱۷//۰۲۱۶۵۳۴۱۲۹۰

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *