بهترین برد دزدگیر

بهترین برند دزدگیر منزل

از دیدگاه بسیاری از کارشناسان جهان بهترین برند دزدگیر منزل دزدگیری می باشد که اولا نتوان آن را به هیچ عنوان از کار انداخت و دوما اینکه در کوتاه ترین زمان ممکن عمل ننماید و مهم تر از همه آنکه خطا نداشته باشد ما در این مقاله به برخی از مهم ترین ویژگی هایی که بهترین برند دزدگیر منزل باید دارا باشد می پردازیم لذا قبل از خرید دزدگیر اماکن توصیه می شود که این مقاله مطالعه گردد

از جمله ی پر اهمیت ترین عواملی که تعیین کننده “بهترین برند دزدگیر منزل” می باشد شامل چهار مورد بسیار مهم زیر می باشد:

• ۱. کیفیت تولید

• ۲. نحوه عمل نمودن دزدگیر

•اشتباهات دزدگیر

• ۴. پشتیبانی فروشنده

در ادامه موارد فوق را مورد بررسی بیشتر قرار می دهیم

کیفیت ساخت دزدگیر منزل

از مهم ترین عامل برای بهتر بودن هر چیزی کیفیت تولید آن محصول می باشد

از نظر کشور سازنده نمی توان معیار مناسبی را پیدا نمود

به عنوان مثال کشور چین دومین اقتصاد بزرگ دنیا طیف وسیعی از محصولات را تولید می نماید. محصولاتی که دارای کیفیت های مختلف هستند. به عنوان مثال برخی از بزرگترین برندهای جهان نظیر Apple، Toyota، Sony، Toshiba و… محصولات خود را به طور کامل در کشور چین تولید می نمایند.

برای اطلاع از جدید بودن دزدگیر اماکن توجه به نکاتی که در زیر آن ها را قید می نماییم مهم می باشد

۱- طراحی ظاهری: طراحی ظاهری دزدگیر اولین نکته ای می باشد که به چشم شما می آید. زیبایی ساخت، کیفیت مواد به کار رفته در محصول، استفاده از کلید لمسی و سادگی نکاتی می باشد که می توان به عنوان معیار قرار داد. نکته دیگر ضرورت کوچک بودن دستگاه مرکزی می باشد که بتوان آن را به سادگی در جایی دور از چشم پنهان نمود..

۲- سرعت عملکرد دزدگیر : : این نکته بسیار کلیدی می باشد . یک دزدگیر خوب می بایست بتواند در زمان کمی شما را از وقوع خطر با خبر نماید. در حال حاضر در بین سیستم های امنیتی مطرح در دنیا این زمان کم تر از ۸ ثانیه است. برخی سیستم ها دارای تاخیر بین ۲۰ تا ۳۰ ثانیه برای اطلاع رسانی می باشند. سارق منزل می تواند در این فرصت خود را به دستگاه رسانده و آن را غیرفعال کند به همین دلیل توجه به این موضوع بسیار کلیدی و مهم می باشد

۳- مدت و نوع گارانتی:حتی در بهترین محصولات جهان هم احتمال مشکل وجود دارد. نکته مهم شرایط و نحوه گارانتی محصول می باشد که در این چنین شرایطی بسیار کمک کننده خواهد بود . طول مدت و نوع گارانتی می تواند معیار مناسبی برای انتخاب یک مارک دزدگیر باشد.

۴- تعداد حسگر: حسگر بخشی مهمی از سیستم دزدگیر منزل می باشد که وظیفه تشخیص خطر را داراست. دستگاه مرکزی دزدگیر باید بتواند تعداد مناسبی سنسور را مورد پوشش قرار دهد. در بعضی از مارک ها این تعداد کم تر از ۱۰ و در برخی نیز تا ۵۰ عدد را شامل می شود.

۵- دزدگیر بیسیم و سیمی: سنسورهای بیسیم می توانند بدون هیچ محدودیتی در هر نقطه نصب شوند. همواره تصوراتی درباره تداخل امواج سنسورهای بیسیم و خطای این گونه سنسورها در بازار رد و بدل می گردد. برای انتخاب سنسورهای دزدگیر از محصولاتی استفاده کنید که از امواج اختصاصی استفاده می کنند. این گونه سنسورها قابل هک شدن یا تداخل نسیتند.

دوستان و مخاطبین محترم، استفاده از دزدگیر سیمی به دلایل زیادی در سراسر جهان منسوخ شده است. این سنسورها به سادگی با قطع سیم از کار می افتد لذا امنیت کامل را برای شما فراهم نمی کند.

چگونگی عملکرد سیستم دزدگیر اماکن

در این قسمت میخواهیم عوامل مهم در انتخاب نوع دزدگیر اماکن را به شما معرفی نماییم لذا لازم می باشد که برای خرید بهترین برند دزدگیر منزل به این نکات توجه لازم را مبذول دارید.

• روش ارتباط دزدگیر اماکن با شما
• روش اتصال حسگر دزدگیر با دستگاه مرکزی
• مشکلات و اشتباهات دزدگیر

نحوه ارتباط دزدگیر اماکن با شما:

دزدگیر منزل از نظر ارتباط با شما به چهار حالت تقسیم می شود.

• دزدگیرهای سیم کارتی

• دزدگیرهای تلفنی

• دزدگیرهای اینترنتی

• دزدگیرهای بدون ارتباط

از دیدگاه غریب به اتفاق کارشناسان دزدگیر اماکن ، بدون قابلیت ارتباط با شما عملا چیزی جز یک دستگاه ایجاد سر و صدا نمی باشد و کاربرد واقعی را دارا نیست؛ چرا که مهم ترین موضوع در زمان بروز هر اتفاقی آگاهی شما از اتفاق می باشد . اتصال دزدگیر به خط تلفن یا سیم کارت برای این منظور ضروری می باشد .

دزدگیر تلفنی: نسل قدیمی سیستم اطلاع رسانی دزدگیر منزل می باشد. این سیستم ها با استفاده از یک شماره گیر (متصل به خط تلفن منزل) با شما تماس می گیرند. سرعت عملکرد این سیستم ها پایین و دارای خطر قطع شدن خط تلفن از سمت سارقین می باشد. لذا این گونه سیستم ها نمی توانند امنیت کامل را برای شما تامین کنند.

دزدگیر منزل سیم کارتی: بهترین نوع موجود در بازار ایران می باشد. این سیستم ها مستقل از خطوط تلفن عمل می کند. لذا در خطر قطعی تلفن نیستند. هم چنین برای نصب این گونه سیستم ها نیاز به نزدیکی خطوط تلفن به دستگاه نیست. در نتیجه می توانید با آزادی عمل بیشتری سیستم را نصب نمایید.

دزدگیر منزل اینترنتی: اگرچه سال هاست در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد هنوز در ایران وجود ندارد. شاید علت اصلی آن ضعف ارتباطات اینترنتی و عدم اعتماد کاربران به پایداری ارتباط اینترنت می باشد.

روش اتصال سنسور دزدگیر با دستگاه مرکزی

سنسور یا همان حسگر دزدگیر منزل می تواند از دو روش

• سیمی
• بیسیم

به دستگاه کنترل مرکزی متصل شود.

سنسورهای بیسیم دارای امنیت بالاتری نسبت به سنسورهای سیمی هستند چرا که سارقین می توانند به سادگی سیم تلفن یا برق یا سیم های ارتباطی دزدگیر را قطع کنند. دزدگیر بیسیم از این خطر جدی به دور هستند. لذا از این منظر امنیت بسیار بالاتری نسبت به دزدگیر سیمی دارد.

دزدگیرهای بیسیم قدیمی با یک ردیف موج مغناطیسی مشترک کار می کنند. امواجی که مشابه درهای الکترونیک، مودم ها و… می باشد. به همین دلیل تجهیزات مارک های مختلف این گونه دزدگیرها می توانند به هم دیگر متصل شوند.

به لطف پیشرفت تکنولوژی دزدگیرهای جدید مانند دزدگیر منزل آی ملز، می تواند با استفاده از امواج کدگذاری شده یک ارتباط امن و دور از دسترس را فراهم کند. امواج در این گونه دزدگیر ها به گونه ای است که تنها برای دستگاه مرکزی دزدگیر قابل ردیابی و شناسایی است.

۳- مشکلات و اشتباهات دزدگیر:

یکی از مهم ترین دلایل تاثیرگزار بر انتخاب بهترین مارک دزدگیر منزل، بحث خطا نداشتن است.

یکی از دلایل اصلی بروز خطا در سیستم دزدگیر منزل سنسورهای تشخیص حرکت می باشند. این سنسورها ممکن است به دلایلی نظیر حرکت حیوانات خانگی، باد، تغییرات دمایی زیاد و… دچار خطا در تشخیص شوند. برای جلوگیری از این موضوع باید سنسور دزدگیر دارای تکنولوژی هایی باشد که با این عوامل محیطی مقابله نماید. لذا هر سنسور حرکتی بدون استفاده از این تکنولوژی ها دارای درصدی از خطا باشد.

در حال حاضر تنها دزدگیر بدون خطا در ایران سیستم امنیت خانه iMelz می باشد که امید می رود در آینده سیستم های بدون خطای دیگری نیز وارد بازار شود.

۴- پشتیبانی مناسب فروشنده:

بازار ایران به صورت سنتی به پیش می رود. به این معنی که یک شرکت، محصول خود را صورت عمده در بازار پخش می کند و تعداد زیادی مغازه دار و تکنسین اقدام به فروش آن می نمایند. این امر دارای اشکالات فراوانی می باشد.

یک به دلیل اینکه به دلیل وجود واسطه های زیاد، قیمت نهایی محصول بسیار متاثر از دست به دست شدن محصول در بازار است.

دو: اینکه در زمان بروز مشکل، نمی توانید با شرکت اصلی سازنده یا وارد کننده محصول در ارتباط باشید. در این حالت باید به دنبال مغازه داری بگردید که سیستم را برای شما راه اندازی نموده است. لذا کیفیت پاسخگویی و خدمات کاملا بستگی به شخصی دارد که با او طرف می باشید.

سه: موضوع نصب درست و اصولی دزدگیر می باشد . ممکن می باشد که هر فردی در بازار بنا بر تجربه و تشخیص خود سیستم شما را کارشناسی کند. در نتیجه کیفیت سرویس دریافتی بابت یک محصول باز هم بستگی به کیفیت کار یک فرد و نه شرکت اصلی داراست.

چهار :هزینه نصب سیستم است. سیستم های به روز در تمام دنیا به گونه ای طراحی ده اند که هر کسی بتواند به سادگی آن را نصب و راه اندازی کند. به این نوع سیستم های اصطلاحا سیستم های DIY گفته می شود. مزیت این ویژگی در حذف هزینه های نصب و راه اندازی دزدگیر می باشد . یک دزدگیر اماکن DIY دزدگیری می باشد که به سادگی توسط خود شما و بدون نیاز به نصاب قابل نصب می باشد.

برای اطلاع از قیمت ها و یا مشاوره تماس بگیرید.۰۹۱۲۰۶۴۲۶۷//۰۲۱۶۵۳۴۱۲۹۰

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *